RSS Facebook

Diskuse 

Interspar - konečně odhalen

 

Založeno: 22. 02. 2009 | Počet příspěvků: 39

Diskutovaná stavba Intersparu, kvůli které má být vybourána část města, odhalila svou pravou tvář, komplex by se měl jmenovat "Nákupní centrum Promenáda". Podle objevených vizualizací jde opravdu o špatnou a podprůměrnou architekturu.

Vložte odpověď:





Diskuze

Pietro | 17. 12. 2010 | 18:23 Odpovědět

Ty **** to neni možný. Takovej hnus fialovej! A město to pořád podporuje... no nic, na radnici se nezměnilo nic. Názor mistra Kubaty na potřebnost marketu mluví za vše.


aussiger | 11. 09. 2010 | 17:28 Odpovědět

Vážený pane Mates, váš názor je právě trošku jak z 50.let. Už od starých římanů, byla centra měst, stavěna jako centra společnského, kulturního i obchodního života. Každý si pod tím můžeme představit cokoliv. Vy například obludné supermarkety, KFC a McDonaldy. Jenže, žijeme ve střední evropě, kdy uprostřed měst bylo od nepaměti tržní náměstí, radnice, poblíž městský kostel a paprskovitě vybíhali ulice plné drobných krámků apod. K tomuto městu máme po 60 letech velký dluh. Změnili jsme tradice, podobu a stále ho přetváříme k obrazu svému, ničíme jeho ducha. Proto musíme přemýšlet a ne dál stavět "rychlosámošky" alla 60-70léta.


jav | 01. 02. 2010 | 09:28 Odpovědět

Vypadá to, že investor odpískal stavbu Intersparu. Viz: http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20100131_wv_inerspar_obchodnicentrum_mrtvybod.html


Mates | 05. 01. 2010 | 19:37 Odpovědět

Drahý Vincenci,
proč by se KFC stěhovalo. Ježiš přemýšlej trochu, v Praze je KFC na každym rohu. Každé město je na úrovni, ale v Ústí žijeme jak v 50.letech a to jen díky lidem jako je Jan
Vincenc. Ústí potřebuje obnovu a to velikou. Forum je super, ale je malinký, a proto doufám a věřím, že se v budoucnu zboří to hnusný Labe a Forum se zvětší na jeho místo. Interspar je výborná věc do UL. Konečně zkrachujou ty Priory a podobný Květy tady!!!!! Zdravim všechny Vincence a další lidi z UL mějte se rádi. M.P.


Tomas | 06. 01. 2010 | 00:59 Odpovědět

...možná bysme mohli zbourat i ty bloky domů, co oddělují Mírové náměstí a Revoluční ulici od Fora a zvětšit ho na jejich místo, že? Chceme mít přece POŘÁDNÝ město na úrovni!


Pietro | 06. 01. 2010 | 12:28 Odpovědět

To se ví, kostely jsou také zbytečné, pryč s nima, chci mít město na úrovni.., aneb čím větší Obchodní centrum, tím lepší město...jednoduchá logika pro prosté lidi. Interspar je zbytečně daleko, je odříznutý od města Panskou ulicí, co zbořit bloky kolem divadla, divadlo, muzeum? To je také zbytečnost. Pro to málo kulturních lidí se to nevyplatí aby tu tyhle nadbytečnosti existovali... Interspar místo Divadla!! :) No, ted doufám, že si to nepřečte tělocvikář, aby to nepojal jako zlepšovací nápad. :)


Jan Vincenc | 06. 01. 2010 | 05:22 Odpovědět

Zajimavy nazor, skoda jen ze jste se pod nej nedokazal podepsat vice nez jen inicialy, Nebudu rozebirat tykani a vykani v jednom prispevku, ale uz ze zajimavosti by me zajimalo kde berete odvahu tvrdit ze diky lidem jako ja se v usti zije jako v 50.tych letech.

Toho s tim KFC si nevsimejte to jsem se nad tim jen tak pozastavil, protoze pokud budu ve meste tak zajdu do fora do KFC a nebudu slapat, ci jet MHD k chemicce.

Nejsem proti tomu aby se v Usti stavelo v novem, ale melo by se u toho premyslet a pracovat koncepcne takhle se tu ale stavi opravdu halabala, neco sem neco tam a dohromady to vypada vselijak.

Preji Hezky den Jan Vincenc


Mates | 06. 01. 2010 | 17:43 Odpovědět

Výborný nápad...místo muzea bych udělal konečně obří centrum s pořádným KFC...víte co mi nejde do hlavy? Že vás to tak točí....stejnak nějaký Pietrové a Tomášové nikdy nic nezmůžou a to je doooooooobbbbbbbbbbbbřeeeeeeeeeee:))))) tak se mějte rádi ahoj kluci.


Jan Vincenc | 06. 01. 2010 | 17:54 Odpovědět

Neni nad anonymitu internetu, prave jste potvrdil ze neni duvod vas brat vazne.


Jan Vincenc | 30. 12. 2009 | 23:28 Odpovědět

Zarazi me dve veci z informaci z officialnich stranek teto hruzy, termin otevreni maji stanoven na jaro 2010, uslo mi snad ze tento termin je do 3-4 mesicu, copak se tu deje, bude novy termin nebo bylo od zameru odstoupeno,

druhou nejasnost jsme nasel v seznamu najemcu: KFC, pokud si dobe pamatuji tak KFC je uz v OC forum, neni to tedy zbytecnost mit dve prodejny KFC takto blizko u sebe. Nebo ze by KFC z fora se prestehovalo sem, Coz by znamenalo ze se tyto obchodni centra budou pretahovat o najemce....

Myslim ze Jaro 2010 bude jeste velmi zajimave


Jirka | 09. 12. 2009 | 18:23 Odpovědět

Forum a náměstí u kostela je pěkný,ale ještě měl multi koupit hnusný obchoďák Labe plný číňanů,zborat ho a "obří" nákupní centrum(směju se slovu obří,v porovnání s centry v jiných městech) postavit ještě větší.
Ta starý rujny u chemičky se budou na skládce stavebního odpadu taky dobře vyjímat a já osobně se těším na Spar,který v Ústí chybí.

Osobně jsem šťasný za každou novou stavbu v ústí,i když jsou stavěné pro komerci a ne pro údílení nejrůznějších cen,protože ústí nové stavby žalostně potřebuje.


Jan Vincenc | 10. 12. 2009 | 03:44 Odpovědět

Uprime doufam ze si delate legraci, vyber lokace pro intespar je naprosto nevyhovujici, za A ty domy maji svou hodnotu a za druhe nektere se stale uzivaji, jak si predstavujete nasledujici demolici pro uvolneni mista, jinak mi dovolte abych se pousmal nad nazorem ze labe je plne cinanu, davam foru dva roky a predpokladam ze tam budou taky.


ěj | 10. 12. 2009 | 10:53 Odpovědět

obchodní dům Labe není hnusný, je naopak jednou z nejlepších staveb ve městě /
autoři Fora nesahají architektce Žertové ani po paty /
http://www.usti-aussig.net/autori/karta/jmeno/173-ruzena-zertova


Barbora | 16. 12. 2009 | 22:45 Odpovědět

Presne Labe je super barak, osobne se mi libi. 70.leta jak vysity ta fasada dela ten dum obchodnim domem. Pamatuju si kdyz sem byla mala jak sme chodily do restauracky nahoru je tam nadhernej vyhled.


Jan Vincenc | 18. 12. 2009 | 00:48 Odpovědět

Ten vyhled zustal nebo je v ceste forum?


Pietro | 30. 12. 2009 | 11:58 Odpovědět

Nepochybně ja tam velmi hezký výhled na výměníky klimatizací a plechárnu multikina... a zaparkovaná auta.


Jan Vincenc | 30. 12. 2009 | 15:30 Odpovědět

to me vicemene napadlo, jen jsme se chtel zeptat nekoho kdo ma moznost to vedet presne, prece jen naposled jsem byl v usti o letnich prazdninach


Pietro | 30. 12. 2009 | 19:41 Odpovědět

Já ani nevím, jestli ta restaurace vůbec funguje a v jakém je stavu... ???? Dobrý nápad na objevitelskou cestu. Škoda, že mě to dneska nenapadlo, když jsem byl ve městě.


J.M. | 15. 12. 2009 | 19:35 Odpovědět

Ústí spíš žalostně potřebuje defenestraci......


Pietro | 30. 12. 2009 | 12:19 Odpovědět

OD Labe je takové, jaké je a jak se na něm podepsal jeho současný majitel. Nejvíc mu uškodila změna využití vstupního podlaží, které zabrala prodejna potravin a neprůhlednost výkladů směrem k foru. To ale nemění nic na tom, že je celkově architektura zajímavější a mnohem kvalitnější něž instantní hypermarket forum. Mimochodem hrad Střekov jsou taky ruiny, takže by je bylo třeba taky zlikvidovat, jenom dělaj ostudu. Historie přece není důležitá.


Jan Vincenc | 24. 11. 2009 | 08:08 Odpovědět

Tak me tato stavba neda spat, ty 4 stromy se tam vyjimaji uchvatne, ale nemyslim si ze se jich tam dockame, sikulove zapomeli zakreslit trolejbusovou trat, ono to tam pak hned bude vypadat jinak, dost mi to pripomina Interspar v Teplicich, taky lezi v takove zajimave lokalite. Jinak jsme se pokusil podivat na lokalitu trochu podrobneji ve sve studii
k nahlednuti zde:

http://zahradni-design.weebly.com/studie.html


Marian Páleník | 23. 11. 2009 | 21:42 Odpovědět

Je to fikaně namalované, jakoby šlo o nějakou perifire na Středním Západě (USA), kde široko daleko nic není. Už se těším na ty stromy! :o) Centrum města by si opravdu zasloužilo něco lepšího. To by se ovšem na magistrátu pochlapit a neplazit se před každým, kdo je ochoten investovat v Ústí. A opravdu mne rozněžňují ty 10 metrů vysoké hladké stěny. (Asi aby nic nerušilo ty nádherné bilboardy.) A připravme se na to, že až se to zprovozní, dozvíme se, že tohle byla jen vizualizace (malůvka) a ta přece vůbec ale vůbec není závazná. Viz vysvětlení manažera OC Fórum.


Filip | 03. 01. 2010 | 03:53 Odpovědět

Taky je důležité mít na paměti, že vizualizace a realita je jako nebe a peklo. Taková škatule na tom místě nemá co dělat. Developeři se zkrátka rozhodli, že Ústí nebude mít obchodní krabice na periferii, ale pěkně v centru. Pomóóóóóc !!!


Barbora | 15. 11. 2009 | 20:43 Odpovědět

No a tohle je zase co?!!Teda jak projizdim tyhle stranky, moc dekuji autorum, aspon muzu nekam napsat, ze se mi napr z tohoto obrazku Intersparu zveda kufr. To snad ani neni mozny chudinka Usti.


JO | 17. 05. 2009 | 21:54 Odpovědět

Proč brečíme? Vždyť zastupitele, kteří vědí, co plebs (lid) potrěbuje a všechny tyto architektonické sabotáže povolují, jsme si dobrovolně, svobodně a demokraticky zvolili. Osobně bych se jako turista nejel podívat na šikmý kostel obehnaný betonem. Snad jedině, kdyby se kamenovali původci těchto skvostů...


Lena | 12. 05. 2009 | 22:55 Odpovědět

První dojem ze stavby byl deja-vu. Kde jen jsem videla uplne to same? Po chvili premysleni mi z toho vypadlo hned nekolik ceskych mest.
Zajimalo by me taky, kdo tam bude chtit delat byznys, kdyz ani Sever a Labe nepritahly obchodniky "na urovni", kterym by se vyplatilo si zde pronajmout prodejni prostory. (Teda zni to vuci vietnamskym podnikatelum asi osklive... Proti nim osobne rozhodne nic, mluvim o jejich mizerne nabidce zbozi.) Ma vubec Usti takovou kupni silu? Potrebujeme takove stavby, nebo je to dalsi z tech zbytecnych? ...


Joao | 03. 05. 2009 | 12:14 Odpovědět

Hrůza, děs, běs :-( devastace města se bohužel rokem 89 nezastavila, že bych se opět přišel podívat na slavnostní odstřel? Ještě si pamatuju ten u Hraničáře.....deja-vu..


majka | 28. 04. 2009 | 21:35 Odpovědět

další hnus, stačí ta ostuda z betonu, kterou zalili kostel. Jednou budoucí generace označí viníky, doufám se toho dožiju.... oni si na radnici myslí, že nějaký turista přijede do města kvůli supermarketu??? To musel někdo dostat do kapsy, aby dovolil připravim ěsto na nekolik let o veškerá parkoviště, vlastně i OD Labe přišlo o parkovaní na věky...prostě korupce zcela zjevná


hh | 21. 04. 2009 | 13:17 Odpovědět

že by ty teplice byly přecejenom kulturnější :D


hh | 21. 04. 2009 | 13:16 Odpovědět

no ty vole...


e.lederer | 28. 03. 2009 | 06:49 Odpovědět

Nevím, co je na této stavbě podprůměrného ve srovnání se stodolami na chůdách,
které se v současné době staví, resp. už byly postaveny (přístavba Severu).


Tomáš Lichtenberg | 28. 03. 2009 | 21:07 Odpovědět

Přístavba Severu je podle mně sice problematická, ale přesto se jedná o úplně jiná měřítka. Sever je pořád ještě městský DŮM, ať vypadá, jak vypadá. Ale toto je obyčejná hala, jejíž ambicí není absolutně nic, kromě spolknutí několika tisíců metrů čtverečních. Jsem proti takovýmto halám (už z principu) na okrajích měst, tím víc je pro mně nepochopitelné, že se s tím někdo pouští přímo do centra. Ono takové Fórum nebude nic jiného, ač se snáží tvářit z jedné strany příjemně a městsky. Mám chuť někdy jít na ústecký stavební úřad jen tak, podívat se, jací exoti tam vydávají územní rozhodnutí...


borat z Aussigu | 17. 03. 2009 | 16:47 Odpovědět

Věří jim to někdo? :-/

http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20090317_wv_chemicka_stavba_garant.html


JO | 12. 03. 2009 | 21:48 Odpovědět

Na 100 tisícové město dost velký nezájem. Jsou snad všichni občané otrávení pomníky našich místních politiků? Na druhou stranu, v kubatově plátku jsem se dočel, že ženy jdoucí z chemičky budou nakupovat v této nádheře.(Mimochodem, kolik jich v chemičce ještě zůstalo?) Samozřejmě, že jinde nakupovat nemohou, neboť všude i v Labi jsou vietnamci s kvalitníma hadrama.


elgra | 10. 03. 2009 | 11:39 Odpovědět

Ach jo! To už je schválené?


Jan Benda | 28. 02. 2009 | 07:13 Odpovědět

Už mi došel dech. Nevím, proč v Praze roste tolik architektonicky zajímavých a atraktivních staveb a v Ústí mají vznikat takovéto ušmudlané déčkové barabizny, kam budu mít fyzický odpor vkročit, i kdyby tam dávali vše zdarma. Místo městského centra s tepajícím srdcem nám tu zřejmě vyroste nekvalitní mrtvý beton stahující lidského ducha do hluboké podprůměrnosti. Hniloba a smrad! Fuj!


JO | 27. 02. 2009 | 21:37 Odpovědět

Co v Ústí nezničila válka a rudoši, musí dokončit námi volení vládci. Je potřeba zničit i to málo, co zbylo ze staré zástavby a město zalít betonem, supermarkety, lanovkami a dalšími pomníky na naše neomylné a vševědoucí městské vůdce. Myslím, že za opravené choníky a silnice bychom byli více vděčni...


Pietro | 24. 02. 2009 | 16:50 Odpovědět

škoda slov....


Tomáš Lichtenberg | 22. 02. 2009 | 12:33 Odpovědět

Pokud vím, celou dobu jsme byli ujišťováni, že nepůjde o plechovou nákupní halu. To je vážně mimořádný hnus. Jestli mají OBYTNÉ stavby (a je vcelku jedno, zda mají historickou hodnotu či nikoliv) v centru ustoupit lacinému podnikatelskému záměru jako je tento, tak to jde s Ústím hodně rychle z kopce. :(


[IMG]
ARCH PROJEKT (Ing. arch. Zdeněk Šťastný) - výkres jedné z fasád navrhovaného hypermarketu - (Zdroj: Události v regionech (Praha) 9. 12. 2010 - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210411000141209-udalosti-v-regionech-praha/?index[]=137739 )

ARCH PROJEKT (Ing. arch. Zdeněk Šťastný) - výkres jedné z fasád navrhovaného hypermarketu - (Zdroj: Události v regionech (Praha) 9. 12. 2010 - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210411000141209-udalosti-v-regionech-praha/?index[]=137739 )

Nejstarší známé publikované ústecké domy - dělnické domy Spolku pro chemickou a hutní výrobu - se objevily roku 1874 v časopisu Technische Blätter, roč. 6, str. 76-77 a obr. tab. str. X. Autorem je nejspíše architekt a pozdější ústecký starosta Adolf Kögler. Fotografie je z roku 1890. Do dnešních dní se dochovaly jen domy v zadní části okolo Dělnického azylu. Dva nejstarší zbylé domy tohoto souboru v Revoluční ulici poblíž České besedy podlehly demolici v r. 2020.

Nejstarší známé publikované ústecké domy - dělnické domy Spolku pro chemickou a hutní výrobu - se objevily roku 1874 v časopisu Technische Blätter, roč. 6, str. 76-77 a obr. tab. str. X. Autorem je nejspíše architekt a pozdější ústecký starosta Adolf Kögler. Fotografie je z roku 1890. Do dnešních dní se dochovaly jen domy v zadní části okolo Dělnického azylu. Dva nejstarší zbylé domy tohoto souboru v Revoluční ulici poblíž České besedy podlehly demolici v r. 2020.